ARMIA gra – Legende,

Z okazji 20-lecia wydania albumu „Legenda” zespół Armia rusza w jubileuszową trasę koncertową.

Ostródzki koncert już 3 grudnia w Klubie LUIS.

„Legenda” to drugi album zespołu, który został wydany w roku 1991. Płyta odniosła bardzo duży sukces i do dziś zaliczana jest do klasyków gatunku.

Na jesiennych koncertach Armii będzie można usłyszeć cały materiał z „Legendy”. Dodatkowo zespół zagra zupełnie nowe utwory przygotowywane na kolejny album.

Armia to zespół niezwykły na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army z Wielkiej Brytanii) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.

W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków.

Obecnie zespół tworzą:
Tomasz Budzyński – głos
Rafał Giec – gitary
Paweł Piotrowski – bas
Jakub Bartoszewski – waltornia, klawisze
Daniel Karpiński – perkusja

3 grudnia 2011
Klub Luis
Ostróda ul. Jaracza 2
wstęp od: 19.00
Bilety 20/30 pln – dostępne w klubie lub rezerwacji mailowej g.art@poczta.onet.pl (w tytule ARMIA)

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes