BRACIA FIGO FAGOT 10|04|2015

10 kwietnia w klubie muzycznym Luis odbędzie się koncert zespołu BRACIA FIGO FAGOT

Historia duetu sięga 2010 roku, gdy Walaszek i Połać zaczęli nagrywać zabawne piosenki do serialu „Kaliber 200 volt”. Jako Bracia Figo Fagot zadebiutowali w 2011 roku na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia. Ich pierwsza płyta „Na bogatości” ukazała się w 2012 roku. W następnych latach pojawiły się kolejne.

Dyskografia:
Na bogatości (2012)
Eleganckie chłopaki (2013)
Discochłosta (2014)

plakat Bracia Figo Fagot koncert Ostróda

BRACIA FIGO FAGOT
Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne disco polo grupy zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w AnnderGrancie rozeszły się w mgnieniu oka.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (vocal, teksty) oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, vocal, teksty)

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży >EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 11 milionów użytkowników kanału Youtube.
5 października ubiegłego roku na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot

10|04|2015
KLUB MUZYCZNY LUIS ul. JARACZA 2
wstęp 20.00
start 21.00
bilety 35zł (przedsprzedaż on-line )
40zł (w dniu koncertu)

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes