Hej naprzod marsz … PROLETARYAT

17 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku „nasz” koncert.

W ostatni przedświąteczny weekend zapraszamy na mocny koncert z udziałem 2 nie byle jakich zespołów … w roli głównej „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych” czyli nie kto inny jak PROLETARYAT oraz rockowy dynamit z warszawskiego undergroundu – SKOWYT.

Bilety w cenie 20zł (przedsprzedaż) do nabycia w klubie oraz rezerwacji mailowej g.art@poczta.onet.pl (w tytule PROLETARYAT) 30zł w dniu koncertu.


Zespołu PROLETARYAT chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 13 płyt i prawie tysiąc zagranych koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jeden z tych zespołów które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością a każda z nich jest szczególna i przełomowa.
Zespół powstał w Pabianicach 20 lat temu. Trzej koledzy Tomasz Olejnik, Darek Kacprzak i Jarek Siemienowicz postanowili utworzyć zespół. Pierwszy spektakularny sukces odnieśli na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989 gdzie zdobyli aż trzy nagrody – publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletaryat i Proletaryat II. Kolejne albumy – Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of … Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydaje albumy ReC i Recycling.
Obecnie zespół tworzą:
Tomasz Olejnik – vocal;
Dariusz Kacprzak – gitara basowa
Wiktor Daraszkiewicz – gitara
Robert Hajduk – perkusja
PROLETARYAT aktualnie promuje nową płytę pt”Prawda”, która ukazała się we wrześniu 2010 nakładem Universal Music Polska.
http://www.proletaryat.com.pl/

SKOWYT
http://facebook.com/Skowyty
http://www.myspace.com/skowyt
http://www.skowyt.net/

Do składu sobotniego koncertu dołącza młoda lokalna ekipa : STOPKLATKA

last edit: 12.12.2011

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes