KOBRANOCKA + chicha

8.02.2013 zapraszamy do Ostródy do Tawerny uZdzicha
w piątkowy wieczór swój koncert zagra legendarna KOBRANOCKA ! Publiczność przed daniem główny spróbuje rozgrzać ChiCha.

KOBRANOCKA – legendarna toruńska kapela, to która gra dla Was nieprzerwanie blisko dwadzieścia pięć lat!!! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od osiemnastu lat w składzie znajduje się Piotr „Wysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.
Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego… Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego wystepu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.
Po dziś dzień w dyskografii zespołu bardzo ważna jest pierwsza płyta – „Sztuka jest skarpetką kulawego”, gdyż nikt tak wcześniej nie grał. Na muzykę zespołu uknuto nazwę punk’n’roll. Nikt tak wcześniej nie grał, ani potem, gdyż Kobra zwolnił Zabora na rzecz drugiej gitary. Zespół w takim składzie nagrał drugą płytę „Kwiaty na żywopłocie” z nieśmiertelnym hitem „Kocham Cię jak Irlandię”. Mimo transformacji zespół dalej borykał się z cenzurą, tym razem nie komunistyczną.

……………………………………………….
Aktualnie Kobranocka szlifuje materiał na kolejny studyjny album.

Linki:
www.kobranocka.pl – oficjalny serwis internetowy
www.forum.kobranocka.pl – oficjalne forum internetowe
www.myspace.com/kobranocka – oficjalny serwis MySpace.Com
www.photoblog.pl/kochamciejakirlandie – oficjalny photoblog kapeli
www.lastfm.pl/music/kobraqnocka – strona Kobranocki na Last.FM

ChiCha

Zespół przyjemnego postrzegania rzeczywistości, czyli ostrego, bezkompromisowego rock & punkrolla. Rytmicznie, gitarowy, płyn ustrojowy. Krew z krwi, skóry z kury, myśli zmyśli z ust do ust. ChiCha

www.chicha.band.pl – www
www.youtube.com/watch?v=6ZLKyBHLQIc – teledysk do utworu Plany

start: 20:00
bilety: 20zł (przedsprzedaż – sklep muzyczny „Grześ” oraz rezerwacja mailowa g.art@poczta.onet.pl w tytule KOBRANOCKA)
30zł (w dniu koncertu)

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes