Prognoza pogody dla miasta Ostroda 19.02 POGODNO !!

19.02.2011 (sobota)
klub muzyczny LUIS
[Ostróda ul. Jaracza 2]
zapraszamy na koncert zespołów
POGODNO i The LOLIPOPS

Klub Muzyczny LUIS , Biuro Promocji Miasta oraz G.@rt zapraszają w sobotę 19.02 na koncert zespołów POGODNO oraz THE LOLIPOPS.

Nieprzewidywalność wpisana w historię zespołu i tym razem przyniosła zmiany. Kolejna płyta POGODNO jest jednocześnie pierwszą płytą zmienionego składu zespołu.
Przez długi czas zespół zawieszony był w artystycznym niebycie. Dzikie transformacje i zaskakujące zwroty akcji wypełniające ten czas nadały charakter albumowi.
Wasza Wspaniałość jest gorzkim opisem sposobów w jaki budujemy relacje w związkach i przyjaźni, trwamy w nich a potem patrzymy jak rozpadają się. Sposobów, które zaskakująco często ocierają się o farsę. Płyta jest zapisem drogi dochodzenia do wniosków o powtarzalności schematów, które determinują losy kochanków i przyjaciół.
W warstwie muzycznej album obywa się bez stylistycznych fikołków. Swoje brzmienie zawdzięcza znakomitemu Maćkowi Cieślakowi, który nagrał materiał w swoim analogowym studio oraz Marcinowi Borsowi, który nadał ostateczny kształt i nastrój muzyce wkładając magię w każdy dźwięk.
Tak czy siak wszystkim piątej klepki brak.
http://www.myspace.com/pogodno

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat `60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodelii i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.
Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa” w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej.
O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym „MACHINA”, a także liczne wydania internetowe.
We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli główną nagrodę na Festiwalu Gramy w Szczecinie.
Zespół ma na swoim koncie 2 dema, wydane własnym sumptem w formie EP.
Jesienią 2010 r. grupa nagrała debiutancki album „HOLD!”. Realizatorem nagrań jest Maciej CIEŚLAK, producentem albumu jest Marcin BORS. Wydawcą krążka jest „Agencja Fonograficzna Polskiego Radia”.
Choć mamy tu do czynienia jednocześnie z zadziornymi refrenami i nostalgicznymi balladami, przywodzącymi na myśl stare filmy, całość tworzy spójny i sugestywny obraz. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że album został nagrany w możliwie analogowy sposób, utrzymujący klimat zastany w piwnicy z grającym zespołem.
http://www.myspace.com/thelollipopspl

Wstęp 19.00
Start 20.00
Bilety 15 /20zł

rezerwacja biletów w przedsprzedaży g.art@poczta.onet.pl (w tytule POGODNO)

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes