Psychodeliczny Dzien Kobiet

APTEKA & KRYZYS wspólny koncert w ramach trasy „Ścieżka Zdrowia”
|8.03.13| Tawerna uZdzicha
ul. Słowackiego 36 Ostróda
start: 20.00
bilety: 20 (rezerwacja mailowa g.art@poczta.onet.pl w tytule Apteka |imię i nazwisko ilość biletów| sklep muzyczny „Grześ”) / 30zł w dniu koncertu

zagrają:
APTEKA – http://www.myspace.com/aptekaband
KRYZYS – http://www.facebook.com/pages/Kryzys/71333850259
NANCY REGAN – http://www.facebook.com/nancyreganband
JOHNNY TOMALA – http://www.facebook.com/pages/Johnny-To … 8098238339

Kryzys – jeden z pierwszych polskich zespołów punk rockowych. Założony w 1978 roku w Warszawie przez Roberta Brylewskiego (początkowo pod nazwą The Boors). Działał do 1981 roku. Zespół nie ograniczał się do punka sięgając w swojej twórczości m.in. do reggae i jazzu. Zespół w różnym okresach tworzyli m.in. Robert Brylewski, Maciej Góralski, Irek Wereński, Piotr Mrowiński, Marek Iwańczuk, Kamil Stoor, Tomasz Świtalski. Kryzys stanowił dużą inspirację dla późniejszych twórców, czego przejawem jest m.in. ukazanie się składanki Dolina Lalek: Tribute to Kryzys (2003).

Apteka to jeden z najważniejszych polskich zespołów nurtu rockowo ­ alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. W 2013 roku Apteka świętować będzie 30-sto lecie działalności scenicznej. W tym czasie zagrała setki koncertów w klubach oraz na festiwalach. Ma na koncie 8 płyt, z których większość przeszła do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Nancy Regan będzie promować swój debiutancki album Warszawa Gdańska. Płyta z takimi numerami jak Gabi czy Warszawa została zauważona przez środowisko muzyczne. Band powstał w 2010 roku i jak muzycy sami mówią: obrał sobie za drogę połączenie tego co najlepsze w hard core, post punk i brudnym brzmieniu…

Johnny Tomala Pierwszy raz po ok 10 latach w nowym składzie i zdrową energią

Ścieżka zdrowia to:
1) ironiczne określenie na formę tortur stosowanych w PRL przez SB, ZOMO i MO, zwłaszcza wobec działaczy opozycji. Polegała na biciu pałkami milicyjnymi aresztanta biegnącego pomiędzy dwoma szeregami bijących. Czasami dla utrudnienia „skazańcowi” nakazywano rozwiązać sznurówki lub wręcz wiązano oba buty sznurówkami.
Prawdopodobnie metodę tę milicja PRL przejęła jeszcze z tradycji XIX-wiecznego wojska rosyjskiego (tzw. praszczęta). Skazany żołnierz biegł pomiędzy dwoma szpalerami żołnierzy bijących go kijami; wówczas była to kara równoznaczna z karą śmierci, gdyż praktycznie nikt jej nie przeżywał.

2) urządzenia rekreacyjne stawiane w Polsce zwykle w miejskich parkach

3) trasa koncertowa, która będzie miała miejsce w Polsce w lutym i marcu 2013 roku. Wezmą w niej udział takie zespoły jak: Apteka na czele z Jędrzejem Kodymowskim, Kryzys dowodzony przez Roberta Brylewskiego, Nancy Regan i wiele innych. Dominować będzie muzyka alternatywna z naciskiem na punk rock, którego prekursorem w Polsce był właśnie Kryzys, psychodelię, rockabilly itp. Młode zespoły dzielić będą scenę ze starszymi. Apteka w przyszłym roku skończy 30 lat, Kryzys kilka więcej. Nancy Regan z kolei wydała zaś w tym roku debiutancki album. Przypuszczalnie w czasie kilkugodzinnych imprez dojdzie do gościnnych występów Roberta Brylewskiego w czasie koncertów Apteki, jak również występów Jędrzeja Kodymowskiego podczas koncertów Kryzysu. Możliwe są też inne konfiguracje.

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes