To nie prima aprilis 1 kwietnia CLOSTERKELLER/MOAFT

1.04.2011
klub muzyczny LUIS
Ostróda ul. Jaracza 2
wstęp od: 20.00
bilety: 20zł (przedsprzedaż) 25zł (w dniu koncertu)
rezerwacja internetowa g.art@poczta.onet.pl w tytule CLOSTERKELLER

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Przed główną atrakcja wieczoru zaprezentuje się:
MOAFT – http://www.myspace.com/moaft
Projekt powstał na przełomie 2009/2010. MOAFT to muzyka wybiegająca w rejony ciężkich brzmień, które spajają spokojne dźwięki krążące gdzieś w przestrzeni.

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes