WOSP 2012 na rockowo

7 stycznia w Ostródzie u Luisa odbędzie się koncert rockowy w ramach WOŚP

W trakcie koncertu prowadzone będą aukcje oraz zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP.
Dochód z koncertu zostanie przekazany na WOŚP.
zagrają:
APTEKA > CO-CAINE BAR > APPLEMINT > FRI STEJDŻ BEND

APTEKA Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. APTEKA od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym.
Wydany przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA album zatytułowany po prostu „APTEKA” ukazał się w maju 2007. Zawarty na nim materiał muzyczny nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa DRUG STORY 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju.
APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.
Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.
Obecnie Apteka przygotowuje się do trasy koncertowej z okazji 25 lecia powstania zespołu. Podczas koncertów fani będą mieli okazję usłyszeć najlepsze utwory Apteki w nowych aranżacjach, a także piosenki premierowe. Gościem specjalnym zespołu podczas występow na żywo będzie Igor Pudło współtwórca sukcesu Skalpela – najbardziej znanego na świecie plskiego duetu producenckiego. Igor Pudło został też zaproszony do pracy przy tworzeniu unikatowego wydawnictwa, które będzie
promować jubileuszową trase Apteki. Będzie to płyta zawierająca 25 piosenek – w tym dwie premierowe. Oprócz tradycyjnej płyty CD, zostanie równiez wydana limitowana wersja w formie podwójnego LP na Vinylu, oraz DVD-na którym znajdą się archiwalne materiały Apteki.
http://www.myspace.com/aptekaband

CO-CAINE BAR:
Gdzieś w sierpniu 1988 roku trzech kolegów z morąskiego liceum: Arek (bass), Wojtek (klawisze) i Piotrek (gitara) postanowiło założyć kapelę rockową. Pierwsze próby odbywały się w mieszkaniu Piotrka. Nie było jeszcze wtedy perkusji więc chłopcy zbudowali sobie prymitywną perkusję elektroniczną. Do grupy, jako dźwiękowiec dołączył Paweł Kowalski. Stopniowo gromadzili prymitywny sprzęt, perkusję, klawisze, gitary a nawet instrumenty dęte i skrzypce – na których zasadniczo nie umieli grać. Po jakimś czasie do grupy dołączył Daniel i w międzyczasie próby przeniesiono do warsztatu stolarskiego ojca Arka.
Pierwszy koncert miał miejsce w morąskim L.O. – gdzieś zimą 1989 roku. Odszedł Daniel i na bębnach pojawił się Bartek. Jakiś czas z grupą śpiewała Anka a po niej swój głos prezentował Wojtek. Wtedy do CCB dołączył młodszy brat Arka Marcin. Następuje kolejne przetasowanie na instrumentach. Wojtek zaczyna grać na basie a Arek na gitarze, początkowo klasycznej.
W takim składzie wiosną 1990 roku odbywa się pierwszy koncert za warsztatem, gdzie grupa miała próby. Przyszło kilkanaście osób…
W czasie wakacji 1990 roku epizod wokalny z CCB miał Alternat z Opola. Wtedy ukształtował się w miarę stabilny skład grupy. Pierwszy oficjalny występ na koncercie Mazur-Szyk jesienią 1990 roku, później kolejny koncert Mazur-Szyk. Ostatni koncert w latach dziewiędziesiątych miał miejsce w kawiarni Ania w Morągu po czym drogi członków zespołu rozeszły się. Chłopcy poszli na studia, zasilili polską armię….W tym okrecie CCB nagrała około 10 kaset magnetofonowych ze swoimi aranżacjami. Obecnie nie do odnalezienia…
Także wtedy powstała u Daniela w domu płyta efemerydy O`Colliers z Czarkiem Augustynowiczem na wokalu.
Minęło 20 lat i Marcin wpadł na szalony plan by reaktywować grupę…Oto jesteśmy..
http://www.ccb.vooa.pl

APPLEMINT:
Zespół powstał w roku 2007 w Morągu w klubie garnizonowym. Inicjatywę powstania zespołu podjęło dwóch wagarowiczów z technikum którzy regularnie uciekali z lekcji w-fu. zespół od początku nastawiał się na granie wesołego PunkRocka. Zanim Zespół zagrał pierwszy koncert do zespołu dołączył gitarzysta solowy i basista. Zespół ma za sobą liczne koncerty m.in. z zespołami: KRYZYS, THE KOLT, THE CUFFS, BORSUX BROS . W roku 2008 APPLEMINT nagrywa 4 utwory, jesienią 2009 następne 5 numerów. W roku 2009 zespół zagrał na małej scenie festiwalu EKO UNION OF ROCK w Węgorzewie. Jesienią tego samego roku zespół zajmuje 3 miejsce na ostródzkim OsT-RocK UndergrounD FesT 2009. Rok później podczas olsztyńskich juwenaliów brał udział, zakwalifikował się i wystąpił na festiwalu Kortofest 2010. We wrześniu odbyła się premiera płyty Muzyczna Warmia i Mazury, na której dzięki współpracy z portalemwww.muzycznyelblag.pl znajduje się utwór Fuck School Go Skate. Aktualnie zespół działa jako 3 osobowy skłąd po odejsciu z zespołu Niewina,ale wciaż gra i stara sie koncertowac.w najblizszych planach jest wydanie jednego utworu na składance Tribute to Moskwa,a takze nagranie paru nowych utworow.
http://www.myspace.com/applemintmorag

FRI STEJDŻ BEND
Grupa została założona w 2005 roku przez lidera – gitarzystę: Szymona
,,Strunkę”, który jest kompozytorem uniwersalnym, grającym z
lekkością, który potrafi łączyć przeróżne style w sposób
bezpretensjonalny.

Frontmanem jest charyzmatyczny wokalista: Paweł „Fikou” Bydelski,
autor tekstów i dobry obserwator rzeczywistości, przemycający w swoich
tekstach ważne tematy w sposób nie tylko dosadny, mocny, ale
niejednokrotnie poetycki. Można powiedzieć, że warstwa tekstowa jest
,,brudną poezją miejską”. Jego energia eksploduje na koncertach,
podczas których powstaje swoista interakcja z publicznością.
Motorem rytmicznym zespołu jest: Przemek ,,Lipek” – basista, oraz –
Michał ,,Mikis” perkusista. Muzycy wyjątkowi, doświadczeni, grający od
wielu lat w różnych grupach. Długoletni warsztat tych muzyków spina w
całość grupę i nadaje jej ciekawe, niebanalne brzmienie.
Fri Stejdż Bend jest fuzją ciekawych osobowości; tworzących
‚muzycznego smoka’ o czterech głowach; który potrafi rozpalić każdą
publikę. Stylistyka dźwięków tworzonych przez suwalskich muzyków
wymyka się z ‚szuflad’ tworzonych przez krytyków muzycznych.
Najpełniejszy odbiór i klimat zespołu można odczuć na żywo.
http://www.myspace.com/fristejdzbend
Zespół jest w trakcie nagrywania płyty!
Nagroda festiwalu „Zgrzyty” Białystok 2009

wstęp: 19.00 start: 20.00 bilety: 15zł
Zapraszamy

© 2021 G@rt | ScrollMe by AccessPress Themes